Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Świetlica środowiskowa "Dziecięca Alternatywa"

Świetlica środowiskowa „Dziecięca Alternatywa” prowadzona jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nałęczowie od 1997 roku. Mieści się w bloku przy ul. Głębocznica 23a. Do placówki mogą uczęszczać podopieczni w wieku od 6 do 16 lat.
W czasie roku szkolnego świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 - 18:30, natomiast w okresie wakacji i ferii zimowych w godzinach 8.00 - 16:00. Znajdują się w niej sale: bilardowa, plastyczna, pingpongowa, urządzone są również kąciki zabaw dla młodszych dzieci oraz pomieszczenie, w którym uczestnicy mogą pod fachowym okiem odrobić prace domowe. Placówka jest również wyposażona w materiały i gry edukacyjne, plastyczne, puzzle, klocki, zabawki dla najmłodszych - pluszaki, lalki itp., sprzęt sportowy (np. stół pingpongowy, bilardowy, piłkarzyki, siatka plażowa, badmington, piłki siatkowe, koszykowe, nożne, skakanki, hula-hop, itp.), z których dzieci bardzo chętnie korzystają.
Głównym celem placówki jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oraz nauczenie ich prawidłowego i aktywnego organizowania czasu wolnego. Zadaniem świetlicy jest także rozwijanie indywidualnych zainteresowań wśród dzieci i młodzieży biorących udział w zajęciach. W placówce podopieczni mogą rozwijać swoje zainteresowania z różnych dziedzin kultury, kształtować dobre zachowania w życiu codziennym oraz umiejętność zgodnego przebywania, funkcjonowania i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dodatkowo dzieci uczą się wzajemnej odpowiedzialności za siebie.
Wychowawcy świetlicy zapewniają również pomoc i wsparcie dzieciom, poprzez wspólne spędzanie czasu, gry i zabawy, a przede wszystkim prowadzone podczas nich rozmowy, które służą wspomaganiu rozwoju społecznego, emocjonalnego i psychicznego. Dzieci mają dzięki temu możliwość zaczerpnięcia porad od wychowawców dotyczących bieżących spraw i problemów, na które się napotykają w codziennym życiu.
Placówka organizuje też różnego rodzaju wyjścia poza teren świetlicy, tj. spacery i zwiedzanie Nałęczowa, piesze wędrówki, podczas których podopieczni mogą podziwiać zmieniający się pejzaż Uzdrowiska w różnych porach roku.
Ponadto, w okresie wakacji i ferii świetlica podejmuje współpracę np. z "PROJEKTOREM", dzięki czemu podopieczni mogą poznawać nowe formy pracy i zabaw prowadzonych przez wolontariuszy.
 

Całkowity koszt utrzymania świetlicy pokrywany jest z funduszy gminnych przeznaczonych na przeciwdziałanie alkoholizmowi oraz narkomanii. 

 
tel. kontaktowy  669 816 189 


 

We współpracy z firmą GRANNA, w Świetlicy Środowiskowej powstał Klub Gier Planszowych. Spotkania graczy odbywają się co piątek w godzinach 16:00-17:00. Podczas piątkowych rozgrywek dostosowujemy się do oczekiwań, wieku i możliwości graczy i energicznie rozwijamy nasz Klub poprzez pozyskiwanie nowych, ciekawych pozycji „planszówkowych” i nie tylko. W naszych zasobach posiadamy gry logiczne, strategiczne, karciane, przygodowe, edukacyjne, ekonomiczne czy licytacyjne. Głównym celem naszych spotkań jest zapewnienie uczestnikom dobrej zabawy połączonej z nauką współzawodnictwa, współpracy. Stawiamy także mocny akcent na rozwój myślenia logicznego oraz przewidywania. Pragniemy, by nasz Klub stał się przyjazny dla najmłodszych i młodzieży. Przynależność do Klubu Gier Planszowych to nie tylko dobra zabawa, to także solidne przygotowanie do turnieju Gier, który planujemy stworzyć przy współpracy z innymi świetlicami bądź szkołami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w Klubie Gier Planszowych!



 

Dzień Dziecka

1 dzień czerwca to święto obchodzone na świecie pod nazwą „Międzynarodowy Dzień Dziecka”. W naszej Świetlicy również świętowaliśmy ten dzień! Tematem przewodnim było pytanie „O czym marzą dzieci?”. Swoje marzenia dzieci przelały na kartki papieru. Powstały piękne, kolorowe prace ukazujące bezgraniczną fantazję dziecięcej wyobraźni.

Kolejnym elementem świętowania tego dnia była zabawa na świeżym powietrzu. Nic tak nie kojarzy się z beztroskim dzieciństwem jak bańki mydlane! A gdy chodzi o bańki mydlane w wersji XXL to zabawy zazdroszczą nawet dorośli. Dzieci stworzyły maszynę do baniek mydlanych tak dużych jak one same. Radość potęgował fakt, iż to nie był koniec niespodzianek w tym dniu.

Każde święto dziecka nieodzownie kojarzy się z tortem. Również dzieci ze Świetlicy zostały uraczone skromnym tortem na ich cześć, a następnie udaliśmy się wspólnie do Nałęczowskiego Ośrodka Kultury na seans filmowy pt. „Kaczki z gęsiej paczki”. Animowana komedia o zwariowanej gęsi zmuszonej wyruszyć w pełną niespodzianek podróż wraz z dwoma niesfornymi kaczątkami dała dzieciom dużo radości i śmiechu.

 


 

Majówka ze Świetlicą

 

Weekend majowy to okazja do zabawy i odpoczynku od obowiązków szkolnych. 4 maja w Świetlicy zorganizowano Wielką Majówkę, która była niespodzianką dla dzieci uczęszczających do świetlicy.

O godzinie 10:00 podzielono dzieci na dwie grupy, które otrzymały po trzy zalakowane koperty. Pierwsza z nich zawierała rebus, po ułożeniu którego można było opuścić świetlicę, by otworzyć kopertę drugą z zadaniami. Na liście zadań znajdowało się 26 pozycji, z którymi drużyny musiały zrobić sobie zdjęcie, np. uczestnicy musieli znaleźć drzewo bez liści, napis 3,5t, żółty kwiat itp. Dobre rozplanowanie trasy ułatwiało zadanie. Gdy wszystkie pozycje z listy zostały sfotografowane, uczestnicy dostali trzecią kopertę, w której znajdował się rebus dotyczący miejsca zbiórki. Która grupa pierwsza- ta lepsza!

Zwycięska drużyna otrzymała słodkie upominki oraz wszyscy uczestnicy za chęć walki i zdrową rywalizację otrzymali na ochłodę w ten gorący dzień zimne lody. Ostatnim, ale równie ważnym elementem Majówki, był mecz piłki nożnej, do którego skrzętnie się przygotowywaliśmy dwa tygodnie. Los zadecydował, że jedną drużynę stanowili chłopcy, drugą prawie same dziewczyny. To nie przeszkodziło utrzeć nosa kolegom, wygrywając z nimi 7:6! Wybrano także najlepszego zawodnika meczu, co do którego nikt nie miał wątpliwości, że to właśnie ON jest najlepszym piłkarzem !

Dzieci bardzo chętnie włączyły się w przygotowane atrakcje, z niecierpliwością czekają na kolejne tego typu zabawy.

 


 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE W NAŁĘCZOWSKIM OŚRODKU KULTURY

 

W piątek, 13 kwietnia 2018 r. wybraliśmy się wraz z grupą wychowanków Świetlicy do Nałęczowskiego Ośrodka Kultury na warsztaty fotograficzne, które prowadzone są w ramach działania Klubu Fotograficznego „Galeria na Piętrze”. Zajęcia były prowadzone pod czujnym okiem pana Marka Bartkowiaka, który chętnie dzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Podczas trwania zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o zawodzie fotografa, o tym jak powstają reklamy, jak wygląda plan zdjęciowy, a także jak dużą rolę gra światło i tło w tworzeniu profesjonalnych fotografii. Fotografem może zostać każdy, kto ma urządzenie elektroniczne, jednak Pan Marek uświadomił nam, iż by zostać dobrym fotografem, należy poznać „sztuczki”, dzięki którym fotografie będą prawdziwym dziełem sztuki! Dzieci i młodzież przekonały się, iż praca fotografa to nie tylko robienie zdjęć, ale duże, planowane przedsięwzięcie. Uczestnicy poznali warsztat pracy profesjonalnego fotografa w studiu.

Podczas zajęć zorganizowano dla obecnych sesję zdjęciową. Zdjęcia były robione pod fachowym okiem Pana Marka, który udzielał zainteresowanym wielu rad. Na koniec zajęć Instruktor zrobił nam zdjęcie grupowe i wyraził nadzieję na dalszą współpracę, na którą bardzo chętnie przystaliśmy.

Warsztaty w NOK-u mały także „drugie dno”, gdyż były zorganizowane w ramach niespodzianki dla Pani Ani, naszej wychowawczyni, która tego dnia obchodziła swoje urodziny. Wszystkie dzieci bardzo chętnie włączyły się w przygotowania do niespodzianki, co pozwoliło nam umocnić nasze więzi i poczucie lojalności i współpracy. W NOK-u został przygotowany poczęstunek, tort i prezent dla Pani Ani, która była bardzo zaskoczona i szczęśliwa z niespodzianki.

 


 

FERIE W ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ

 

W dniach 29.01.2018-09.01.2018 r. w Świetlicy Środowiskowej odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych. Celem spotkań było nie tylko rozwijanie aktywności i sprawności fizycznej, ale również integracja wychowanków.

Pierwszy tydzień ferii odbył się pod nazwą „Lubimy eksperymentować”. Zorganizowano doświadczenia wodne, powietrzne, chemiczne i fizyczne. Wychowankowie samodzielnie tworzyli widowiskowe eksperymenty, przy czym poznawali świat nauki i zabawy. Podczas zajęć nauczyli się zasad dynamiki, pędu, tworzenia reakcji chemicznych, siły nacisku, wyporności itp. Dzieci podczas zajęć robiły tęczę z cukierków, wulkan z sody i octu, rakietę kosmiczną, lampę lavę, tworzyły płatek śniegu, szron, lewitujący balonik, perpetuum moblile i wiele innych. W przerwie między zajęciami fizyczno-chemicznymi, wychowankowie mieli możliwość budowania więzi między nimi, poprzez szereg zabaw i gier integracyjnych. Budowali igloo z kartonów, uczyli się jazdy na nartach, poznali zimowe zabawy z różnych zakątków świata, bawili się w rekiny i rozbitków, grali w kalambury, jednak największą popularnością cieszyła się gra w mafię, która uczy logicznego myślenia, ale także umiejętności zbudowania zaufania wśród członków grupy jak i przybierania i spełniania ról społecznych. Kończąc pierwszy tydzień ferii, zorganizowano wieczór filmowy dla dzieci i młodzieży. Seans odbył się w godzinach 16:00-22:00, dzieci były zachwycone możliwością przebywania w swoim gronie w tak późnych porach. Zorganizowano dwie sale „kinowe”, w których były projektowane dwa rodzaje filmów: animowane dla młodszych uczestników i przygodowe, science-fiction dla starszych wychowanków.

W drugim tygodniu ferii przyszła prawdziwa zima, dlatego duża część zajęć była przeznaczona na zimowe zabawy na dworze. Zorganizowano Wielki Test o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych, zabaw na śniegu czy lodowisku. Częstym elementem dnia były zabawy na świeżym powietrzu, rzucano śnieżkami do celu, budowano najwyższą wieżę, zorganizowano konkurs pt. „Bałwan – przyjaciel Zimy”, przeciągano linę na śniegu. Drugi tydzień ferii to także wyjście do Nałęczowskiego Ośrodka Kultury na seans filmowy dla dzieci pt. „Potworna Rodzinka”, który uczy, że rodzina jest najważniejsza, a bardziej, niż wygląd liczy się to, jakie człowiek ma serce. W Świetlicy zorganizowano także Feriadę Sportową, która pozwoliła wychowankom zażyć aktywności fizycznej. Szalone i innowacyjne konkurencje wprowadziły wszystkich w dobry humor i nikt nie liczył, na rywalizację, bo każdy chciał się dobrze bawić!

Ferie to czas odpoczynku od nauki szkolnej, dlatego w Świetlicy był to czas na zabawę, zorganizowano wiele konkursów z nagrodami, wybrano mistrza w układaniu puzzli, memory, gier planszowych. Organizowano zabawy z chustą Klanza, które dawały dużo radości i aktywności fizycznej. Często organizowano warsztaty kulinarne, podczas których dzieci mogły samodzielnie przygotować przekąski takie jak: tortilla z warzywami, gofry, sałatka warzywna, galaretki z owocami itp.

Zajęcia podczas ferii okazały się dla niejednego okazją do sprawdzenia swoich możliwości w nowych dyscyplinach sportowych, ale również do przełamywania barier i podnoszenia poziomu swoich umiejętności oraz wytrzymałości fizycznej. Zajęciom towarzyszyła radość, zdrowa rywalizacja i kultura sportowa. Był to czas na pewno dobrze zagospodarowany.

Puciłowska Dagmara

Sowińska Anna

  

                        

 

 

 


 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ

 

Świetlica Środowiskowa była organizatorem zajęć z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, które zostały przeprowadzone 09.03.2018 r. dla grupy 15 osób w wieku 6-16 lat. Tematem przewodnim było motto DBI 2018 „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Uczestnicy dowiedzieli się, że aby tworzyć kulturę szacunku w sieci, należy mieć szacunek do siebie samego, a także do drugiego użytkownika, dlatego też zajęcia były podzielone na dwie części. Uczestnicy wzięli udział w grze edukacyjnej „Bezpiecznie tu i tam”, podczas trwania której odpowiadano na ważne pytania poruszające problemy cyberprzemocy, umieszczania nieodpowiednich zdjęć w Internecie, hejtingu, czy bezpieczeństwa w sieci.

Wychowankowie za pomocą scenek i opowiadań ukazali zagrożenia czyhające na nich w Internecie oraz sposoby jak sobie z nimi radzić. W scenkach poruszono zagrożenia takie jak: kontakty z osobami poznanymi w sieci, udostępnianie prywatnych informacji o rodzinie. Zwrócono uwagę również na problem hejtingu i cyberprzemocy, a także nieodpowiednich treści, ukazujących przemoc wobec ludzi i zwierząt. Rozmwiano o tym, że „Internet nigdy nie zapomina”, dlatego należy się zastanowić nad informacjami, zdjęciami czy filmami, które umieszczane są w sieci.

Między wychowankami wywiązała się ciekawa rozmowa na temat, w jak łatwy sposób można stać się „internetowym memem”, a także jak jest to krzywdzące dla wielu osób i ich najbliższych. Poruszono temat tworzenia memów z fotografii niepełnosprawnych osób, zrobiono „przegląd” tychże obrazków, po czym wychowankowie mieli okazje zobaczyć radosny film o dzieciach z Zespołem Downa, który wywołał wzruszenie na twarzach uczestników oraz pokazał różnicę między internetowym memem, a prawdziwą informacją. Za pomocą popularnych wklejek z serwisu społecznościowego, dowiedzieli się, iż błędem jest ocenianie człowieka po wyglądzie, a także nie należy prosić o ocenę siebie, gdyż nie jest ona miarodajna, dodatkowo może obrazić człowieka oraz obniżyć jego samoocenę.

Na koniec zajęć utworzono motto Bezpiecznego Dnia Internetu 2018: „Kultura w sieci jest Cool!”. Przeprowadzone zajęcia pozwoliły dzieciom i młodzieży na refleksję dotyczącą przejawianych przez nich zachowań w sieci i pokazały jak tworzyć kulturę szacunku w Internecie.

 

 


 

WITAMY WIOSNĘ !

Wiosna kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, zabawami na świeżym powietrzu…Pierwszy dzień wiosny w tym roku przywitał nas śniegiem, jednak nie przeszkodziło to nam w świętowaniu tego dnia. Wychowankowie wykonywali kartkę wiosenną, pisali list do Pani wiosny prosząc o jej szybkie przybycie, a także wybrali się na poszukiwanie zwiastunów wiosny, które ukryto w różnych zakamarkach świetlicy.

Pomysłowością wychowankowie musieli wykazać się, projektując strój wiosny lub jej zwiastuna. Przygotowane prace zostały przekazane na konkurs plastyczny pt. „Anioły wiosną pachnące” , organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kęble.

Zorganizowano turniej wiedzy o wiośnie, w czasie trwania którego nie obyło się również bez konkurencji wiedzowej. Drużyny musiały odgadnąć zagadki wiosenne, co okazało się bardzo łatwym zadaniem.

Zapraszając wiosnę do naszej świetlicy, wychowankowie mieli okazję posadzić rzeżuchę i kiełki, o które muszą dbać. Dzieci radosnymi okrzykami i hasłami, które tworzyły, starały się przywoływać wiosnę, a pożegnać zimę. Mimo tak dużych starań ….wiosny wciąż nie widać. Wierzymy jednak, że wkrótce do nas przyjdzie.

 


 

KIERUNEK NAŁĘCZÓW

Nałęczów – inicjatywy lokalne w obszarze kultury”

 

Sprawozdanie z realizacji projektu „KIERUNEK NAŁĘCZÓW” realizowanego
w ramach inicjatyw lokalnych „Nałęczów – inicjatywy lokalne w obszarze kultury” realizowanego w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016. 

 
 

 
 
 
W Świetlicy Środowiskowej „Dziecięca Alternatywa” prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nałęczowie w lutym 2017 r. obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. W zajęciach udział brało 15 wychowanków w wieku od 7 do 15 lat.
W naszej placówce organizowane były zajęcia tematyczne dla dzieci, podczas których zapoznały się z zaletami i zagrożeniami jakie niesie ze sobą nieumiejętne korzystanie z sieci. Ze względu na zróżnicowanie wiekowe podopiecznych prowadzono je w dwóch grupach - w pierwszych zajęciach udział wzięły młodsze dzieci, natomiast w drugich starsi wychowankowie. Podczas pierwszych zajęć podopieczni poznali bohaterów filmów profilaktycznych tj.: „Necio”, „Zuźka i Tunio poznają internet” oraz ich przygody związane z serfowaniem w sieci. Dzieci chętnie włączyły się do oglądania przygód małych bohaterów i pozytywnie odebrały ich przekaz. Po prezentacji filmowej odbyła się pogadanka na temat internetu, jego pozytywnych stron i zagrożeń jakie się z nim wiążą. Po zajęciach wspólnie przygotowano gazetkę ścienną o bohaterach poznanych w czasie zajęć. W związku z zainteresowaniem dzieci tematyką Necia i Sieciuchów podopieczni wykonali postać Necia z przygotowanych materiałów wycinankowych. Mieli też możliwość zabrania go do domu, aby zapoznać z nim rodzinę i wspólnie odwiedzać Necia w sieci.
Dzięki filmowi „Zuźka i Tunio poznają internet” podopieczni zapoznali się z możliwościami szukania informacji w internecie za pomocą forum – dowiedzieli się czym jest i jakie ma zalety. Ponadto bohaterowie filmu przypomnieli dzieciom czym jest i do czego służy przeglądarka internetowa, jak w celach edukacyjnych używać chatu oraz jak komunikować się za pomocą poczty elektronicznej. Po prezentacji filmu podopieczni wykazali się szeroką wiedzą na tematy poruszane przez bohaterów filmu – podzielili się też swoimi doświadczeniami związanymi z serfowaniem w sieci.
 
W drugiej części zajęć udział wzięli starsi wychowankowie placówki. Charakter prowadzonych zajęć został dopasowany do wieku podopiecznych. Do zajęć z grupą starszych wychowanków wykorzystano następujące materiały filmowe: „Gdzie jest Mimi?”, „Dzień z życia”. W pierwszej kolejności wychowankowie przypomnieli jakie są pozytywne strony internetu (burza mózgów), wskazali na jego zalety, wśród których znalazły się: dostęp do edukacji (w tym szczególnie biblioteki internetowe, książki pdf, filmy edukacyjne), szybka komunikacja z całym światem, sprawna komunikacja mailowa itp. Następnie podopieczni wskazali także na zagrożenia płynące z nieodpowiedniego korzystania z sieci – ogromna ilość wirusów przy ściąganiu plików, rozwój hackerstwa i niebezpieczeństw z nim związanych, uzależnienia od stron i gier internetowych, pochłanianie czasu kosztem rodziny i przyjaciół, a przede wszystkim niebezpieczeństwo oszustwa przez znajomości online. Młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat sieci. Ponadto prezentacja filmu „Gdzie jest Mimi?” pokazała wychowankom jak ogromne mogą być konsekwencje nieprawidłowego wykorzystywania internetu i jaki skutek dla innych osób może mieć oczernianie kogoś w sieci. Natomiast film „Dzień z życia” uświadomił podopiecznym, że zbyt częste i intensywne serfowanie po internecie może szybko przerodzić się w uzależnienie od stron i gier internetowych.
 
Po zajęciach wykonano również plakat, na którym umieszczone zostały informacje na temat bezpieczeństwa w sieci oraz możliwości uzyskania przez wychowanków profesjonalnego wsparcia dzięki specjalnej infolinii – 116 111 telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.
Przeprowadzone zajęcia pozwoliły podopiecznym na refleksję dotyczącą przejawianych przez nich zachowań w relacjach rodzinnych, szkolnych, rówieśniczych
oraz pokazały zagrożenia i konsekwencje nieodpowiedniego korzystania z sieci.
Realizacja zajęć możliwa była dzięki współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Wykorzystane do zajęć materiały są dostępne na stronie fundacji (http://edukacja.fdds.pl/). 
Wychowawca
Marta Magda   
 

 

Podopieczni Świetlicy Środowiskowej „Dziecięca Alternatywa” wyróżnieni
w konkursie „Kartka Wielkanocna” organizowanym przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
 
 Wojewoda lubelski w marcu 2017 roku ogłosił konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną inspirowaną tradycjami i zwyczajami Świąt Wielkanocnych, wykonaną techniką malowania lub rysowania. Konkurs zorganizowany był dla podopiecznych całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz placówek wsparcia dziennego z terenu całego województwa lubelskiego.
Do konkursu przystąpiło ośmioro dzieci z naszej świetlicy środowiskowej „Dziecięca Alternatywa”. Z dużym zaangażowaniem podjęli prace nad własną kartką wielkanocną. Powstały piękne, kolorowe kartki samodzielnie wykonane przez dzieci i młodzież.
11 kwietnia w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda lubelski Pan Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Pan Robert Gmitruczuk spotkali się z dziećmi i młodzieżą, rodzicami i opiekunami uczestników konkursu. Prace dwójki z naszych podopiecznych: Marcela Wójcika (6 lat) oraz Pauliny Pawlak (11 lat) zostały wyróżnione. Obok gratulacji, nie zabrakło także życzeń wielkanocnych, które wojewoda przekazał na ręce dzieci i ich opiekunów. Sponsorem nagród dla uczestników konkursu była firma „Pszczółka” – lubelska fabryka cukierków.
W tym dniu dzieci i młodzież, rodzice i opiekunowie mogli obejrzeć wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac, zwiedzić najstarsze zakamarki pięknego budynku, poznać nieco jego historię oraz obejrzeć panoramę miasta z najwyższego piętra.
W galerii prezentujemy Państwu krótką fotorelację z prowadzonych zajęć konkursowych w świetlicy oraz fotorelację z wizyty w Urzędzie Wojewódzkim.
Jesteśmy dumni z naszych dzieci i cieszymy się, że z tak dużym zaangażowaniem, cierpliwością i pasją podeszły do konkursu. Składamy serdeczne gratulacje dzieciom oraz rodzicom naszych podopiecznych i życzymy dalszych sukcesów.
 
Wychowawca świetlicy
Marta Magda 
  

 
Dzień Dziecka Świetlicy Środowiskowej
Dziecięca Alternatywa” w Nałęczowie
 
Szczery, pełen sympatii uśmiech dziecka potrafi czynić cuda
i w jednej chwili rozwiać wszelkie czarne chmury nad głową…”
 
Dzień Dziecka to czas, kiedy każde dziecko powinno być uśmiechnięte i radosne. Dlatego 01.06.2017 roku w naszej świetlicy obchodziliśmy wesoły Dzień Dziecka. Z tej okazji zorganizowany został dzień zabaw dla dzieci i młodzieży, który miał miejsce na placu obok Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego
w Nałęczowie.
Wspólne spędzanie tego dnia rozpoczęło się od bloku zabaw integracyjnych, podczas których dzieci miały możliwość wspólnej integracji prowadzących z dziećmi i rówieśnikami oraz podzielenia się marzeniami i oczekiwaniami płynącymi z ich święta. Następnie odbywały się zajęcia ruchowe, wśród których znalazły się np.: zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny, zawody sportowe, podwórkowe PAŃSTWA-MIASTA. Nie zabrakło również modelowania balonów, malowania twarzy, gry w piłkę itp. Ostatnią atrakcją tego dnia było ognisko oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i upominki.
Marta Magda
                                                                                        Ewelina Szot

 

Dane kontaktowe:

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

24-150 Nałęczów

ul. Spółdzielcza 17A

 

tel./fax  81 501 44 81 – sekretariat

513 163 393 – Ewelina Woroch – pracownik socjalny

513 177 989 – Halina Kopińska – specjalista pracy socjalnej

513 177 989 – Magdalena Pawłowska – pracownik socjalny

885 149 555 – Ilona Śnieżek – pracownik socjalny

885 153 555 – Anna Pękala-Szymczyk – asystent rodziny

 

780 003 340   świetlica środowiskowa

 

e-mail: mops@naleczow.pl

www.naleczow.naszops.pl


NIP: 716-19-19-634


REGON: 004206170

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny